Ostatni komentarz: OD KIEDY SIE PŁAXI ZA WSTEP

Ostatni komentarz: Chłopaki z "Olimpijczyka" jesteście superowi.
przez: Mala

wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG

8 kolejka klasy A: Gwarek Wałbrzych wygrywa mecz w Dziećmorowicach z lokalnym zespołem Sudety. Pewna wygrana, choć dopiero w drugiej połowie Gwarek uzyskał przewagę. W pierwszej połowie wyrówanana gra dała sprawiedliwy wynik 1:1.
Pierwszą groźną akcję dla Wałbrzyszan przeprowadził Marcin Michnicki, jednak jego mocny strzał z 11 metrów został zablokowany przez obrońcę z Sudetów. W 9 miucie Gwarek zdobywa prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę wrzucił Marcin Michnicki. W pole karne wbiegł Damian Sysiak i zupełnie niepilnowany uderzył głową z 5 metrów pewnie zodbywając bramkę. Prowadzenie rozluźniło niestety szeregi Gwarka. W 13 minucie Sudety doprowadzają do wyrównania. "Sam na sam" z Forysiem wyszedł Otwinowski. Pierwszy strzał wałbrzyski bramkarz obronił, ale wobec dobitki był już bezradny. Wałbrzyszanie próbowali jeszcze reklamować pozycję spaloną Otwinowskiego, ale sędzia uznał bramkę. Po stracie bramki piłkarze Gwarka znów przycisneli gości chcąc zdobyć prowadzenie. W 18 minucie przed szansą był Łaski, lecz zamiat podać do lepiej ustawionych kolegów zdecydował się strzelać z 15 metrów. Nie trafił jednak dobrze w piłkę i Tietz nie miał problemów aby ją złapać. Minutę późnieniej znów Łaski: tym razem niecelnie z 20 metrów. W 21 minucie znów Arkadiusz Łaski: uderzył "z pierwszej" piłkę wrzuconą na 12 m, niestety jego strzał przeszedł niewiele obok bramki. W 25 minucie równie niewiele obok bramki strzela straszy z bracki Michnickich: Marcin. W 31 minucie na samotną akcję zdecydował się Łaski. Wdarł się w pole karne ogrywając dwóch obrońców z Dziećmorowic i oddał strzał z ostrego kąta. Paweł Tietz znów uratował swoj zespół łapiąc pewnie piłkę. W 42 minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Łaski. Dostał idealne podanie, znalazł się przed samym bramkarzem Sudetów. Jednak strzał z 6 metrów w sobie tylko wiadomy sposób broni Tietz.

2008-09-27 17:55

Piłkarze Górnika Wałbrzych w prestiżowym spotkaniu pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 3:1. Wałbrzyską drużynę dopingowała podczas tego meczu grupa ponad 300 biało-niebieskich fanów!

2008-09-26 11:23

Zespoły piłkarskiej klasy okręgowej 8 kolejkę rozegrają 28 września. Oto zestaw par: Polonia/Sparta II Świdnica – Kryształ Stronie Śląskie, Polonia Bystrzyca Kłodzka - Piast Nowa Ruda, AKS Strzegom - Grom Witków, Sparta Ziębice - Nysa Kłodzko, Bielawianka Bielawa - Piławianka Piława Górna, Włókniarz Kudowa Zdrój - Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Górnik Boguszów-Gorce – Zieloni Łagiewniki, Stal Świdnica – Biały Orzeł Mieroszów.

2008-09-25 08:46

W rozegranym w dniu wczorajszym (24.09.) meczu w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, piłkarze Górnika Wałbrzych w mocno okrojonym składzie pokonali w Piławie Górnej przedstawiciela ligi okręgowej - Piławiankę Piława Górna 3:0 (2:0). Podczas meczu niestety groźnej kontuzji doznał Szczepan Mączyński którego zabrała karetka pogotowia. Pan Szczepan najprawdopodobniej złamał rękę. Górnik przeważał przez całe spotkanie a w składzie biało-niebieskich można było zobaczyć 3-4 zawodników których na co dzień widzimy jak walczą w meczach o punkty w IV lidze. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Roberta Bubnowicza awansowali do dalszej rundy Pucharu

2008-09-23 13:01

7 kolejka klasy A: Gwarek Wałbrzych przegrywa na własnym boisku z rezerwami Victorii Świebodzice. Choć rzeczywiście drużyna gości była tego dnia lepsza, mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej gdyby nie sędzia główny spotkania, Pani Stanik. Aż ciśnie się na usta pompatyczny tytuł tej relacji: Gwarek pogromiony przez Stanik... Pani sędzia (sędzina?) była niestety antybohaterem spotkania, swoimi decyzjami krzywdząc wałbrzyszan. Tak jakby za krytykę za swą nieudolność próbowała się zemścić. Nie ma co przywoływać wszystkich błędnych decyzji.. Kto był to wie, kogo nie było niech NIE żałuje... Przedstawienie Pani Stanik można podsumować jednym słowem: żenada...

2008-09-21 11:21

W 7 kolejce spotkań piłkarze Górnika Wałbrzych pewnie pokonali u siebie Pumę Pietrzykowice 5:0 i zajmują drugie miejsce w tabeli. Wałbrzyszan o 1 punkt wyprzedza Ślęza Wrocław, która okonała na wyjeździe Victorię Świebodzice 2:1.

A już za niecały tydzień DERBY SUDETÓW: Karkonosze Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych.
Wyruszamy 27 września 2008r. o godzinie 12:00 z Dworca Miasto.
Przywróćmy razem dawną potęgę Wielkiego Górnika!
W tamtym sezonie Górnika dopingowało blisko 300 fanów!

- plakat do druku reklamujący mecz/wyjazd (kliknij)

2008-09-19 14:48

Tradycyjnie w połowie października rozpocznie się kolejna edycja Wałbrzyskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej Ronal Cup. Spotkanie organizacyjne drużyn I ligi odbędzie się w poniedziałek 22 września o godz. 19 w hali OSiR przy ulicy Wysockiego. Zebranie przedstawicieli II oraz III ligi zaplanowano na 25 września o godz. 19 w Szkole Podstawowej nr 21 na Podzamczu. Nowością najbliższych rozgrywek ma być liga pań, stąd do udziału w rozgrywkach organizatorzy zapraszają również drużyny żeńskie. Więcej pod numerami telefonów: 605251430 oraz 605251480.
Źródło: Bartłomiej Nowak / 30minut

2008-09-19 14:47

Najbliższa, siódma kolejka „okręgówki” stoi pod znakiem spotkania derbowego obu naszych zespołów występujących w tej klasie rozgrywkowej. O godzinie 16 Biały Orzeł Mieroszów podejmować będzie beniaminka z Gorc. Faworytem niedzielnej rywalizacji s¹ na pewno gospodarze, ale mówiąc kolokwialnie, Górnik na pewno łatwo skóry nie sprzeda. W pozostałych spotkaniach, które rozpoczną się o godzinie 16 zagrają: Piławianka Piława Górna ze Spartą Ziębice, Nysa Kłodzko z AKS-em Strzegom, Zjednoczeni Ścinawka Średnia z Bielawianką Bielawa oraz Zieloni Łagiewniki z Włókniarzem Kudowa-Zdrój. Na godzinę 11 zaplanowano tylko trzy pojedynki. Kryształ Stronie Śląskie podejmować będzie Stal Świdnica, Grom Witków zmierzy się z Polonią Bystrzyca Kłodzka, a Piast Nowa Ruda gość będzie rezerwy Polonii Sparty Świdnica.

2008-09-19 14:46

W najbliższej kolejce oczy wałbrzyskich kibiców będą zapewne po równo zwrócone na stadion przy ulicy Ratuszowej, jak i kameralny obiekt Victorii w Świebodzicach. Nasz sąsiad zza miedzy podejmować bowiem będzie lidera IV ligi - Ślężę Wrocław. To spotkanie jest dla nas o tyle istotne, iż w przypadku remisu lub porażki wrocławian, piłkarze Górnika mogą po jednej kolejce przerwy powrócić na 1. miejsce w tabeli. Aby to jednak uczynić, podopieczni Roberta Bubnowicza muszą wygrać z zajmującą ostatnią lokatę - Pumą Pietrzykowice. Teoretycznie nasi nie powinni mieć problemów z odniesieniem przekonywującej wygranej. Z drugiej jednak strony przed tygodniem MKS 1985 Szczawno-Zdrój również był zdecydowanym faworytem potyczki z Chojnowianką Chojnów, a mimo to schodził z boiska pokonany. Pojedynek w Świebodzicach rozpocznie się o godzinie 16, a godzinę później do gry przystąpił wałbrzyszanie. Jeśli chodzi o piłkarzy z uzdrowiska, to naszego beniaminka tym razem czeka mecz wyjazdowy. O godzinie 16 beniaminek ze Szczawna-Zdroju zagra na wyjeździe ze słabo spisującym się w tym sezonie BKS-em Bolesławiec.

2008-09-19 14:41

Po 515 minutach bez straty gola Damian Jaroszewski z KP PWSZ Górnik Wałbrzych został zmuszony do kapitulacji. Pierwszego gola w tym sezonie dla rywali zdobył Karol Krajewski z Miedzi II Legnica, z którą w minioną niedzielę zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1. Każda passa, nawet najlepsza, musi się kiedyś skończyć. Po pięciu z rzędu spotkaniach bez straty bramki, w szóstym Jaroszewski został pokonany. Tym, który znalazł sposób na wałbrzyszanina był wspomniany Krajewski. Spotkanie ułożyło się po myśli gości, bowiem już w 5 minucie po faulu na Marcinie Morawskim sędzia podyktował rzut karny, który celnie wykończył Piotr Przerywacz. -Wydawało się, iż pójdziemy za ciosem, zdobędziemy kolejne gole, ale mimo kilku niezłych akcji do przerwy wynik się nie zmienił- powiedział trener Robert Bubnowicz. Początek drugiej odsłony to dla odmiany lepsza postawa legniczan, podczas gdy nasi zupełnie stanęli, jak stwierdził Bubnowicz, po prostu przespali ten okres spotkania. W efekcie w 65 minucie Damian Misan dograł do Krajewskiego, a ten strzałem z 11 metrów pokonał Damiana Jaroszewskiego.

2008-09-16 18:34

Gwarek Wałbrzych remisuje derbowy mecz z Czarnymi Wałbrzych. Znów zabrakło skuteczności zielono-czarnych. Niewykorzystane sytuacje zemściły się stratą bramki ze stałego fragmentu gry. Mimo optycznej przewagi Gwarek musiał zadowolić się jednym punktem...
Już w 4 minucie gry na 16 metrze znalazł się Łaski, lecz jego mocne uderzenie trafia w obrońcę Czarnych. W 18 minucie ponownie Arkadiusz, tym razem przerzucił głową piłkę nad bramkarzem po idealnym podaniu od Waszaka. Gol! 1:0. W 21 minucie z 12m strzela Waszak, lecz piłka przechodzi tuż obok bramki. W 26 minucie wymuszona zmiana: za kontuzjowanego Jankowskiego wchodzi Janik. Jeszcze przed przerwą następną szansę dostał Łaski. w 40 minucie z 16 metrów uderza minimalnie nad poprzeczką.

2008-09-15 08:16

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali wyjazdowe spotkanie z Miedzią II Legnica 1:1 (bramkę zdobył Przerywacz) i niestety spadli na drugą pozycję w tabeli. Wałbrzyszan wyprzedza ekipa Ślęzy Wrocław, która w ostatniej kolejce pokonała u siebie Kuźnię Jawor 2:0.

2008-09-14 13:52

DERBY SUDETÓW: Karkonosze Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych

2008-09-13 19:57

Gwarek Wałbrzych przegrywa w derbowym meczu pucharowym z Juventurem Wałbrzych 4:5. Trener Jóżef Borcoń ponownie dał pograć zawodnikom rzadko zasiadającym chociażby na ławce rezerwowych. Cały mecz to seria błędów z jednej jak i drugiej strony, o czym świadczyć może 9 strzelonych bramek przez zawodników obydwu drużyn.

2008-09-08 10:27

5 kolejka klasy A: Gwarek Wałbrzych przegrywa mecz wyjazdowy z liderem klasy - Zjednoczonymi Żarów. Zielono-czarni szybko stracili bramkę i to chyba podcięło im skrzydła. A może wyszli na murawę nastawieni na porażkę? Faktem jest, że Wałbrzyszanie wypadli słabo... bardzo słabo... Przegrana 2:0 jest chyba najmniejszym wymiarem kary... mogli przegrać 6 - 7 do zera, lecz zabrakło skuteczności zawodników Zjednoczonych.

2008-09-08 10:11

Rusza 15 edycja Wałbrzyskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej Ronal Cup. Zebranie organizacyjne dla drużyn pierwszej ligi odbędzie się 22 września (poniedziałek) o godzinie 19.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Zebranie drużyn drugiej i trzeciej ligi oraz nowych uczestników zostało zaplanowane na 25 września (czwartek) na godzinę 19.00 w PSP nr21 na wałbrzyskim Podzamczu. Kontakt telefoniczny 605-251-430, 605- 251-480.
Źródło: (RAD) / 30minut

2008-09-08 09:48

Boisko do gry w piłkę nożną ze sztucznej nawierzchni jest już prawie gotowe do udostępnienia młodzieży. Prawie - bo choć odbiór techniczny został zakończony, to jednak samorząd świebodzicki czeka jeszcze na wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Stosowny wniosek został już złożony w świdnickim starostwie. Dzieci z Osiedla Piastowskiego będą więc musiały jeszcze trochę poczekać aby móc wejść na płytę z piłką .
- Obiekt został wykonany zgodnie z projektem, odbiór techniczny przebiegł bez żadnych zakłóceń, poza tym zadaniem doposażymy jeszcze boisko w ławki, kosze na śmieci, zatem jeszcze chwilka cierpliwości i będzie można zagrać tu w piłkę - mówi wiceburmistrz miasta, Ireneusz Zyska.
Boisko jest obiektem ogrodzonym, ogólnodostępnym Wykonane zostało w ramach programu BLISKO BOISKO, który współfinansowało Ministerstwo Sportu.

2008-09-06 17:49

Piłkarze wałbrzyskiego Górnika idą jak burza w tegorocznych rozgrywkach. W piątym meczu z rzędu nie stracili bramki, a tym razem Lechii Dzierżoniów strzelili dwie i zapisali na swoim koncie pewne 3 punkty. Bramki dla Górników w drugiej połowie strzelili Smoczyk oraz Janik.

2008-09-05 10:25

Hitem V kolejki klasy A będzie zapewne pojedynek lidera z czwartym zespołem rozgrywek, a więc Zjednoczonych Żarów z Gwarkiem Wałbrzych. Ten mecz, podobnie jak większość pozostałych spotkań, rozpocznie się o godzinie 16. Na najbliższą niedzielę zaplanowano również siedem innych meczów, w których zagrają: Czarni Wamag Wałbrzych z Zielonymi Mrowiny (godz. 11), Podgórze Wałbrzych ze Skalnikiem Czarny Bór (11), Zieloni Mokrzeszów z Karoliną Jaworzyna Śląska (12), Unia Jaroszów z Juventurem Podzamcze Wałbrzych (16), Włókniarz Głuszyca z Granitem Roztoka (16), Wierzbianka Wierzbna z Sudetami Dziećmorowice (11) oraz LKS Bystrzyca Górna z rezerwami Victorii Świebodzice (16).

2008-09-05 10:24

W klasie okręgowej kolejne trudne zadanie stoi przed beniaminkiem z Boguszowa - Gorc. W niedzielę ekipa trenera Kamińskiego rozegra bowiem drugi mecz na wyjeździe z rzędu, a przeciwnikiem Górnika będzie tym razem szósty zespół rozgrywek - Kryształ Stronie Śląskie. Pojedynek rozpocznie się już do południa, bo o godzinie 11. Kolejny z naszych zespołów, Biały Orzeł Mieroszów, czeka być może nieco łatwiejszy przeciwnik, gdyż rywalem mieroszowian będzie plasująca się zaledwie "oczko" wyżej - Bielawianka Bielawa, a więc nasi wreszcie powinni wykorzystać atut gry przed własną publicznością. Ten mecz zaplanowano na godzinę 16. W pozostałych spotkaniach zagrają: Grom Witków z Piastem Nowa Ruda (godz. 11), Stal Świnica z Włókniarzem Kudowa- Zdrój (16), Zieloni Łagiewniki ze Spartą Ziębice (16), Zjednoczeni Ścinawka Średnia z AKS-em Strzegom (16), Piławianka Piława Górna z Polonia Bystrzyca Kłodzka (16) oraz Nysa Kłodzko z rezerwami Polonii Sparty Świdnica (16).

2008-09-05 10:22

Po czterech kolejkach "okręgówki" trudno nie mieć mieszanych uczuć, jeśli spojrzymy na dotychczasowe wyniki Górnika Boguszów-Gorce oraz Białego Orła Mieroszów. W klasie A jest tylko nieco lepiej i to głównie za sprawą Gwarka Wałbrzych, który zajmuje 4. miejsce. Po ubiegłorocznym awansie do IV ligi, w klasie okręgowej pozostały tylko dwa zespoły reprezentujące Region Wałbrzyski. Mowa o beniaminku rozgrywek - Górniku Boguszów - Gorce oraz wydawałoby się bardziej doświadczonym Białym Orle Mieroszów. Niestety większe doświadczenie ekipy z nadgranicznego Mieroszowa jak dotąd nie idzie w parze z wynikami. Podopieczni trenerów Zbigniewa Góreckiego oraz Arkadiusza Nowomiejskiego zdobyli zaledwie 3 punkty, a o skali problemu może świadczyć fakt, iż Orzeł dwukrotnie nie wykorzystał atutu gry przed własną publicznością. W kontekście występów wspomnianej drużyny, dotychczasowa postawa ekipy z Boguszowa - Gorc wygląda nieco lepiej, chociażby dlatego, iż piłkarze trenera Zdzisława Kamińskiego dopiero poznają tajniki gry w "okręgówce". Jak dotąd boguszowianie zdobyli o 1 "oczko" więcej od swego rywala z Mieroszowa, na ich plus trzeba zapisać wysoką wygraną, bo 6:1 z Bielawianką Bielawa.

2008-09-04 15:06

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 odbędzie się mecz, którego nie można przegapić! Piłkarze Górnika Wałbrzych na stadionie przy ulicy Ratuszowej rozegrają mecz DERBOWY z Lechią Dzierżoniów. Górnik po 4 kolejkach zdobył 10pkt dzięki czemu zajmuje 1 miejsce w tabeli. Lechia zaś ze zdobyczą 6pkt zajmuje 10 lokatę. Faworytem sobotniego spotkanie będzie na pewno nasz zespół, który ma ambitne plany, by awansować w tym sezonie do III ligi. Jak widzimy nie były to słowa rzucane na wiatr. "Górnicy" spisują się znakomicie - po 4 meczach podopieczni trenera Roberta Bubnowicza wygrali 3 spotkania i jedno zremisowali. Trzeba przyznać także, że bilans bramkowy biało-niebieskich jest zachwycający. Nasi zawodnicy zdobyli już 10 bramek a nie stracili ani jednej! Szykujmy już więc biało-niebieskie barwy i w sobotę w dużej liczbie pokażmy się na DERBACH. Bardzo miłą wiadomość podano nam także w klubie. Jak udało nam się oficjalnie dowiedzieć w tym sezonie na meczach piłkarskiego Górnika wstęp będzie darmowy! A więc do zobaczenia w sobotę o 15!!! OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

2008-09-04 13:19

Piłkarze Górnika Wałbrzych swój kolejny ligowy mecz na własnym terenie rozegrają w najbliższą sobotę (06.09.) prawdopodobnie o godzinie 15:00, a nie jak wcześniej planowano o 17:00. Zmiana ta spowodowana jest meczem eliminacyjnym do MŚ reprezentacji Polski ze Śłowenią w piłkę nożną, który ma rozpocząć się o 17:00 i będzie transmitowany na żywo w telewizji.

2008-09-04 13:13

Gwarek Wałbrzych wygrał mecz z pierwszej rundy Pucharu Polski z miejscowym KS Walim 5:0. Zielono-czarni pojechali z zaledwie kilkoma zawodnikami podstawowego składu. Trener chciał dać pograć rezerwowym, a ci jak widać chcieli się pokazać, bo zostawili na boisku serce. Pewna wygrana rezerw Gwarka z B klasową drużyną cieszy i napawa optymizmem.

2008-09-03 08:54

Nie udało się piłkarzom AKS-u Strzegom wygrać czwartego meczu z rzędu. Po remisie na własnym boisku z Zielonymi Łagiewniki 1:1 stracili oni także pozycję lidera w wałbrzyskiej klasie okręgowej. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mieczysława Bieniusiewicza strzelił w 11. minucie Rafał Wiśniewski, który ładnym, płaskim strzałem pokonał golkipera gości. Zawodnicy z Łagiewnik wyrównali jeszcze w pierwszej połowie spotkania po tym, jak sędzia podyktował problematyczną jedenastkę. Była to 38 minuta meczu. Po zmianie stron gospodarze starali się podwyższyć rezultat, jednak nie stwarzali zbyt wielu sytuacji bramkowych. Pięć minut przed końcem na boisko za Grzegorza Górkę wszedł Łukasz Miętkiewicz i mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych. Będąc w znakomitej sytuacji, nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z kilku metrów. Wynik do końca zawodów już się nie zmienił i piłkarze AKS-u zanotowali pierwszy remis w sezonie 2008/09.

2008-09-03 08:16

Gwarek Wałbrzych wygrywa po trudnym meczu u siebie z LKS Bystrzyca Górna 2:1. W składzie zielono-czarnych na to spotkanie zabrakło kontuzjowanego Marcina Michnickiego.
Pierwsza połowa to w większości walka w środku pola bu zespołów. Drużyny przez 45 minut stworzyły po dwie doskonałe sytuacje na zdobycie bramki. Dopiero w 17 minucie dośrodkowanie z prawej strony Marka Świdra i niefortunna interwencja obrońcy z Bystrzycy pozwoliła Ireneuszowi Włochowskiemu zdobyć bramkę. „Seta” znalazł się na 10 metrze i z woleja trafił w długi róg bramki bronionej przez golkipera gości. Kilkanaście minut później wspaniałą interwencją popisał się Mieczysław Foryś. „Junior” obronił przepiękny strzał z ponad 20 metrów jednego z zawodników LKS-u. Kilka chwil później mogło być 2:0 dla Gwarka. Daniel Chanek minął kilku zawodników i oddał strzał zza szesnastki. Niestety piłka o centymetry minęła bramkę gości. W 37 minucie odnowiła się kontuzja Marka Świdra z przed kilku meczów i za tego zawodnika jeszcze przed przerwą musiał wejść Krzysztof Sikorski. Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w 45 minucie spotkania Mieczysław Foryś obronił przepiękny strzał z ponad 20 metrów. Do przerwy 1:0.

2008-09-01 21:23

KP Gwarek Wałbrzych prowadzi nabór trampkarzy:
- chłopców urodzonych w 1994 roku i młodsi,
- dziewcząt urodzonych w 1991 roku i młodsze.
Treningi odbywają się we wtorki i w czwartki o godzinie 17:00, telefon kontaktowy do trenera: 0 784 112 737.

Źródło: gwarek.walbrzych.pl