21 czerwca na stadionie miejskim w Bielawie odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci organizowany przez Siódemkę Bielawa. W zawodach udział wzięło 6 zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym.
Turniej był świetną okazją to sprawdzenia umiejętności piłkarskich oraz dobrej zabawy. Tego dnia każdy mógł czuć się wygranym, ponieważ nie była prowadzona klasyfikacja. Dodatkową atrakcją był konkurs pojedynków 1X1 na specjalnie przygotowanym boisku mobilnym. Zwyciężył Kajetan Aftowicz z Siódemki, który po zażartej walce pokonał Kacpra Kwaśnego, również z Siódemki Bielawa. W turnieju wystąpiły takie drużyny jak:
Eleven Dzierżoniów, Akademia Piłkarska Piast Nowa Ruda, Orzeł Piława Dolna, Bielawianka Bielawa, Siódemka Bielawa 1, Siódemka Bielawa 2.
Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego
Oprac. Michał Gendera
Siódemka Bielawa
um.bielawa.pl
Bardzo miłą niespodziankę sprawili piłkarze Górnika, którzy w Wielką Sobotę okazali się lepsi od znacznie wyżej sklasyfikowanego Pniówka Pawłowice Śląskie. Nasi odnieśli najwyższe w tym sezonie zwycięstwo wygrywając na boisku przeciwnika aż 3:0. Już jutro biało-niebieskich czeka kolejne wyzwanie – chłopcy Bubnowicza i Morawskiego podejmą sąsiada w tabeli, rezerwy Górnika Zabrze.
czytaj więcejChoć Wielkanoc tuż, tuż, to jednak zanim przedstawiciele lokalnych zespołów zasiądą do świątecznych stołów, wcześniej, bo w Wielką Sobotę czekają ich kolejne ligowe zmagania. Przed nami między innymi mecz Górnika Wałbrzych oraz rywalizacja o mistrzostwo „okręgówki” oraz klasy A.
czytaj więcejDoskonały wręcz początek rundy wiosennej „okręgówki” notuje Zdrój Jedlina-Zdrój. Choć wszystkie tegoroczne spotkania podopieczni Radosława Kwiatkowskiego rozegrali poza uzdrowiskiem, to z każdego przywieźli komplet punktów.
czytaj więcejDrużyny z Bielska-Białej zdecydowanie nie leżą piłkarzom Górnika, którzy w czterech łącznie meczach ze Stalą oraz Rekordem zdobyli zaledwie 1 punkt. Blisko poprawy mizernego bilansu wałbrzyszanie byli przed tygodniem, jednak ostatecznie nasi dość pechowo przegrali na wyjeździe z Rekordem 1:3.
czytaj więcej
Choć wałbrzyszanki były faworytkami środowego spotkania Ekstraligi z AZS-em Wrocław, to jednak podopiecznym Kamila Jasińskiego nie udało się sięgnąć po komplet punktów. Derby zakończyły się bezbramkowym remisem, ale przy jednoczesnej porażce Czarnych Sosnowiec przełożyły się na awans AZS-u PWSZ na 3. miejsce klasyfikacji.
czytaj więcej