Ostatni komentarz: OD KIEDY SIE PŁAXI ZA WSTEP

Ostatni komentarz: Chłopaki z "Olimpijczyka" jesteście superowi.
przez: Mala

wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG

Gwarek Wałbrzych przegrywa w derbowym meczu pucharowym z Juventurem Wałbrzych 4:5. Trener Jóżef Borcoń ponownie dał pograć zawodnikom rzadko zasiadającym chociażby na ławce rezerwowych. Cały mecz to seria błędów z jednej jak i drugiej strony, o czym świadczyć może 9 strzelonych bramek przez zawodników obydwu drużyn.

Pierwsi bramkę po błędzie obrony Gwarka zdobyli goście. Kilka minut później było jednak 1:1. A strzelcem gola okazał się Marcin Świeży, któremu na wolne pole piłkę zagrał jeden z kolegów z drużyny. Ten wychodząc sam na sam z bramkarzem gości uderzył w krótki róg, piłka odbiła się jeszcze obok interweniującego golkipera i wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze. Na 2:1 gola zdobył Maciej Michnicki, który strzałem z za pola karnego ponownie zaskoczył bramkarza gości. Pomimo iż Gwarek powinien zejść na przerwę z jedną bramką przewagi po błędzie Tomasz Knola goście wychodzą sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pięknym lobem zdobywają bramkę wyrównującą.
Na początku drugiej połowy ponownie przycisnęli gracze Gwarka. Na 3:2 po podaniu Świeżego do bramki trafia wprowadzony jeszcze przed przerwą Jarosław Waszak. Wtedy zaczynają się kłopoty zielono-czarnych, którzy jakby na stojąco chcieli wygrać ten mecz. Mnóstwo błędów w obronie, brak środka pola, niewykorzystane sytuacje sam na sam z golkiperem Juventuru i goście w przeciągu 20 minut zdobywają 3 gole. Gwarek jeszcze w ostatnich 10 minutach próbował odrobić straty. Do pustej bramki udało się trafić Damianowi Sysiakowi, ale na więcej stać graczy rezerwowych lub grających nie na swoich pozycjach piłkarzy z pierwszego składu nie było stać. Wynik 4:5 chyba sprawiedliwy, chociaż dla kibiców na pewno dogrywka byłaby ciekawszym rozwiązaniem. Zaznaczyć należy, że spotkanie miało raczej charakter sparingowy. Szkoda tylko, że to akurat zielono-czarni odpadli z walki o puchar polski.

bramki dla Gwarka: Świeży, Maciej Michnicki, Waszak, Sysiak.

skład: Łukaszewicz (45' Bronowski), Chanek, Janik, Szmańda, Kucharski (45' Dziewoń), Sikorski, Maciej Michnicki (75' Sysiak), Tomasz Knol, Bylicki, Świeży, Łaski (33' Waszak).

Źródło: gwarek.walbrzych.pl